Carok.pl Kalisz Studio car detailingu.
62-800 Kalisz, ul.Wrocławska 52.
osmetyki samochodowe ceramiczna powłoka ochronna lakieru. Regionalny lider w ochronie lakieru, usuwania zarysowań, oraz pielęgnacji samochodów. 
Współpracujemy z wszystkimi salonami samochodowymi w okolicy Kalisza.
W siedzibie firmy każdego dnia pracujemy nad samochodami naszych klientów, usuwamy zarysowania, przywracamy blask każdej lakierowanej powierzchni. Jako jedyni w południowej Wielkopolsce nakładamy powłoki ceramiczne Ceramic PRO 9H, zabezpieczające lakier nawet do 5 lat. Wnętrze Twojego pojazdu zasługuje na specjalne traktowane, dlatego do pielęgnacji skór, czy tapicerki materiałowej używamy sprawdzonych i bezpiecznych kosmetyków. Usługi car spa pozwalają nam na testowanie kosmetyków z oferty sklepu carok.pl – wiemy, które z nich są najlepsze i godne polecenia, chętnie podpowiemy Tobie jaki produkt wybrać do pielęgnacji Twojego auta, lub sami zajmiemy się jego pielęgnacją.
Carok.pl – Twoje auto jest w dobrych rękach.

Mycie felg

 
 

Jakim produktem skutecznie umyć felgi?

To jedno z częściej zadawanych pytań przez naszych klientów. 
Dziś mamy do dyspozycji naprawdę dużo produktów do pielęgnacji oraz mycia felg. Produkty, które skutecznie usuwają brud z felg muszą być jednocześnie dla nich bardzo bezpieczne. Nie mogą uszkodzić warstwy lakieru, dlatego nie zalecamy stosowania mocnych kwasów, które pozostawione na feldze zbyt długo mogą uszkodzić jej powierzchnię.
Trzeba też ocenić w jakim stanie są nasze felgi, czy wystarczy im delikatny płyn do mycia czy może są bardziej zabrudzone i musimy użyć czegoś mocniejszego?


Od czego zacząć? 

Niezbędne akcesoria:

1. Pierwsze wiadro z separatorem zanieczyszczeń - do mycia
2. Drugie wiadro do płukania szczotki / rękawicy 
3. Szczotkę do mycia felg 
4. Ochronne rękawice nitrylowe
5. Dostęp do bieżącej wody pod ciśnieniem


Możesz użyć również rękawicy do mycia. Zalecamy jednak by nie myć tą samą rękawicą felg oraz lakieru samochodowego. 

 

Mycie mocno zabrudzonych felg

Produkty do usuwania mocnych zabrudzeń, mają swój specyficzny drażniący zapach. Zalecamy mycie felg w mocno przewiewnych pomieszczeniach.


Bezpieczny a jednocześnie bardzo skuteczny preparat do mycia felg, usuwający metaliczne wtrącenia, brud, oraz osad z klocków czy asfalt. Doskonale radzi sobie z rdzą, może być stosowany również na gumę, szkło oraz chrom. 
W trakcie działania z bezbarwnego płynu zamienia się na krwiście czerwony - to oznaka działania oraz rozpuszczania zabrudzenia. 

Shiny Garage Iron OFF

 

Mocno czerwony, sprawdzony na setkach kompletów alufelg płyn od 4nano, to jeden z lepszych produktów dostępnych na rynku. Jego moc oczyszczania zadowoli każdego, kto chce utrzymać felgi w idealnym czystym stanie. Niestety zapach tego płynu, nie pozwala na pracę w zamkniętych pomieszczeniach. Trzeba jednak pamiętać, że tego typu płyny nie są zbyt przyjemne pod względem zapachu, jednak znakomicie oczyszczają felgi z każdego zabrudzenia. 

4nano Rim Cleaner+

 

 


Codzienna pielęgnacja felg.

Produkty do codziennego mycia felg, znacząco różnią się od preparatów do usuwania mocnych zabrudzeń. Tutaj zapach jest dużo przyjemniejszy, neutralny lub też z olejkami zapachowymi. 
Płyny do mycia felg zazwyczaj bezkwasowe są bardzo bezpieczne dla aluminiowych obręczy, plastików oraz gum z opon.

 

Bardzo bezpieczny środek do mycia felg. Dzięki żelowej formule dłużej utrzymuje się na felgach - tym samym skuteczniej rozpuszcza zanieczyszczenia. Jego neutralny zapach pozwala na pracę w zamkniętym pomieszczeniu. 
Skuteczny, bezpieczny do codziennego użytku

Shiny Garage Monster Wheel Cleaner

 

 

Bezkwasowy środek, o silnie skoncentrowanej formule skutecznie radzi sobie z usunięciem wszystkich zabrudzeń. Jednocześnie pozostaje bezpieczny dla felg. Można go rozcieńczyć z wodą w stosunku 1:20 by był jeszcze delikatniejszy i bezpieczny nawet dla polerowanego aluminium. 

AutoBrite Very Cherry Acid Free Wheel Clenar

 

 

Pamiętaj:

  • nigdy nie myj felg w pełnym słońcu

  • nie można też myć felg rozgrzanych ostrym hamowaniem.

  • unikaj pozostawienia mocnych preparatów na felgach by nie uszkodzić warstwy lakieru.

  • umyte felgi spłucz dużą ilością wody pod wysokim ciśnieniem

  • zabezpiecz felgi woskiem lub powłoką ceramiczną by ich czyszczenie i pielęgnacja były dużo łatwiejsze, a ich piękny wygląd zachowany na dłużej. 
     

Jeśli jesteś zainteresowany najlepszą ochroną felg zgłoś się do nas lub przeczytaj więcej o tej usłudze tutaj: ceramiczne zabezpieczenie felg